Ilustrace plantáže Baška před 25 lety

Jak jsme začínali

Celý příběh dnešní Stromečkárny začal před více než 25 lety, kdy jsme na poli za domem vysadili první borovice. Prodej vánočních stromků ani v nejmenším nepřipomínal to, jak to vypadá dnes. Všechny stromečky jsme si vozili každý den s sebou a prodávali je z korby menšího nákladního auta. Krom toho, že jsme neměli prodejní místa, jsme také neměli více druhů stromků. Zákazníci se museli spokojit pouze s borovicí, což v dnešní době je už nepředstavitelné. Už tehdy jsme ale dbali na to, aby stromky byly co nejčerstvější aby Vám vydržely co nejdéle.

V roce 1998 jsme se podíleli na založení Sdružení pěstitelů vánočních stromků v České republice, které sdružuje přední dodavatele na českém trhu.

Plantáž Blaška

Již 25 let pěstujeme vánoční stromky v podhůří Beskyd

Pěstujeme smrky, jedle a borovice a v roce 2018 jsme si za to vysloužili označení "BESKYDY originální produkt®".

Najít prodejnu

Jak to u nás vypadá dnes

Dnes už je vše jinak a naše vánoční stromečky pěstujeme na plantážích vyhrazených jen pro tento účel a nepěstujeme jen borovice, ale také smrky a jedle. Celý rok se o stromky pečlivě staráme a vybíráme jen ty, které již svým vzrůstem a kvalitou dosáhly jedné z našich jakostí, mohou být zařazeny do prodeje a udělat Vám o Vánocích radost.

Věříme, že nejlepší stromeček je ten, který je čerstvě uřezaný a ihned dodaný na prodejní místo. Zaměřujeme se výhradně na pěstování vánočních stromečků u nás v podhůří Beskyd a v roce 2018 jsme si za to vysloužili označení "BESKYDY originální produkt®”.

Čerstvě řezané stromky prodáváme každoročně na více než 10 prodejnách ve Frýdku-Místku, Karviné, Orlové, Třinci, Havířově, Kopřivnici, Staré Vsi nad Ondřejnicí, ale také třeba v Ostravě.

Ilustrace Plantáže Baška v současnosti

Již 25 let pěstujeme vánoční stromky v podhůří Beskyd

Pěstujeme smrky, jedle a borovice a v roce 2018 jsme si za to vysloužili označení "BESKYDY originální produkt®".

Najít prodejnu
Tipy a rady

Sháníte dárek pro své partnery nebo zaměstnance?  

Sháníte dárek pro své partnery nebo zaměstnance? Nadělte jim voucher ze Stromečkárny. 

Nadělte jim voucher ze Stromečkárny.

Co o nás říkají naši zákazníci

Jana B.

K nádherným zážitkům letošních vánoc musíme zařadit i nákup vánočního stromečku v Bašce. Kromě krásných stromečků i skvělí a ochotní prodejci. Moc děkujeme a přejeme hodně zdraví, štěstí a úspěšný rok 2021.🎄🎄🎄

Lukáš C.

Tak už i my letos máme. Opravdu krásné stromečky. Rovné, bohaté, zelené, voňavé. Doporučuji. Těšíme se na další rok!

Jana Š.

Dnes jsme si od vás taky jednu krasavici odvezli, za nás veliká pochvala, stromečky jeden krásnější než druhý, bylo těžké si vybrat. Moc děkujeme, příští rok jsme u vás zase 🤗 ! Přejeme krásné svátky 🎄🎁